Dotacje w Rzeszowie są do wzięcia!

Rehabilitacja motywująca w leczeniu uzależnienia od alkoholu

Posted on: 8 stycznia 2013

  • In: Dotacje
  • Możliwość komentowania Rehabilitacja motywująca w leczeniu uzależnienia od alkoholu została wyłączona

Od dawna niewątpliwie, że z alkoholizmu nie wolno się wyleczyć. Wolno go acz rozpoznawać zaleczyć. W który podejście to zdziałać, tak aby było owo czyn skuteczne? Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem jest tzw. Leczenie Motywująca. Jej założenia wykorzystuje się nie przeciwnie w leczeniu alkoholizmu, atoli oraz w szkolnictwie azali medycynie.
Terapia Motywująca jest specyficzną formą pracy. Jej efektem ma egzystować albowiem rozwijanie i wzmacnianie motywacji aż do zmiany nieodpowiednich nawyków natomiast zachowań. Odchodzi się tu od chwili działań nakazowo – dyrektywnych, zastępując je partnerskimi stosunkami nawiązywanymi między terapeutą oraz alkoholikiem. Dzięki temu terapeuta być może aktywować a wykorzystać nieskomplikowany potencjał tkwiący w jego kliencie. Co istotne, nie prowadzi to do wyleczenia alkoholika (żadna ze znanych metod terapii tego nie gwarantuje), natomiast nieco aż do odnalezienia oraz wykorzystania mądrości, którą każdy człowiek posiada.
W ogólności Leczenie Motywująca prowadzi aż do zmian zachowania alkoholika. Umiejętnie prowadzona interlokucja pomiędzy terapeutą natomiast osobą uzależnioną wpływa na motywację tej ostatniej. W który postępowanie się owo odbywa? Teraz przede wszystkim terapeuta pokazuje alkoholikowi, że nie będzie mu niczego ustanawiać zaś że uznaje jego uregulowanie aż do samodzielnego wyboru najlepszego rozwiązania. Jest to wcale ryzykowne, jako że od czasu do czasu przypadkiem biec do pozostania pod ręką alkoholu, nie mniej niemniej zdecydowana gros osób przekonuje się do wprowadzenia zmian. Zadaniem terapeuty jest takie dyrygowanie rokowania, iżby wzbudzić w uzależnionym stosowne wątpliwości natomiast by zademonstrować mu – w pewnej mierze przypadkowo – niekorzystne skutki picia alkoholu. Wymagane jest jednak ogromne subtelność w tej kwestii, gdyż terapeuta, który będzie na klienta naciskał, spośród całą pewnością nie osiągnie założonego celu. Odpowiedni opiniodawca pomoże pomyśleć uzależnionymi wszystkie „za” natomiast „przeciw”. Pozwoli mu na własną rękę zajść do najlepszych rozwiązań w danej sytuacji. Naraz wzmocni jego wrażenie własnej wartości oraz wiarę w dyspozycja.
Bądź tak Rehabilitacja Motywująca jest efektywna? Tryb prowadzone ponad tą metodą wskazują, że TM znacząco wpływa na przebieg i efekty terapii. Historia się owo przez zwiększone prawdopodobieństwo podjęcia leczenia, wzmocnioną funkcjonowanie osoby uczestniczącej w terapii oraz zwiększoną motywację aż do zaprzestania picia w ciągu roku od zakończenia terapii.

Reklamy

Blog Stats

  • 422 hits
Google bot last visit powered by Bots VisitYahoo bot last visit powered by  Bots VisitMsn bot last visit powered by  Bots Visit

Polecamy strony:

Reklamy
%d blogerów lubi to: